عطر دیور ساواج الکسیر | Dior Sauvage Elixir
عطر دیور ساواج الکسیر | Dior Sauvage Elixir
عطر ادکلن پنهالیگونز آس ساویرا | Penhaligon's As Sawira
بهترین مقاله‌های معرفی عطر زنانه
عطر ادکلن پنهالیگونز آس ساویرا | Penhaligon's As Sawira
بهترین سایت‌های معرفی عطر و ادکلن
عطر زنانه
عطر زنانه | ادکلن زنانه
blue-de-chanel-1
عطر مردانه | ادکلن مردانه
liliome-shop
فروشگاه عطر و ادکلن لیلیوم
عطر ادکلن آرماف کلاب د نویت اینتنس فرانسوی | Armaf Club de Nuit Intense 2019 امتیازدهی 3.92 از 5 در 13امتیازدهی مشتری 3,650,000 تومان قیمت اصلی 3,650,000 تومان بود.2,825,000 تومانقیمت فعلی 2,825,000 تومان است. ARMAF عطر ادکلن آرماف کلاب دی نایت اینتنس-Armaf Club de Nuit Intense 2019 عطری است ملایم و تلخ.این عطر در سال ۲۰۱۴ به بازار عطر و ادکلن عرضه شد. عطر ادکلن آرماف کلاب د نویت اینتنس-Armaf Club de Nuit Intensee عطری است مردانه و جذاب. رایحه این عطر بسیار شبیه کرید اونتوس می باشد. توجه کنید که محصول ۲۰۱۷ با محصول ۲۰۱۶ کمی تفاوت رایحه دارد. مشابه این محصول به هیچ عنوان کیفیت فرانسوی آن را ندارد و از خرید آن اکیدا خودداری کنید. سایز ۱۰۵ میل طبع ملایم و تلخ گروه بویایی چوبی تند عطار جنسیت مردانه نوع عطر ادو تویلت فصل تمام فصول ماندگاری بسیار خوب پراکندگی خوب افزودن به سبد خرید توضیحات عطر ادکلن آرماف کلاب د نویت اینتنس-Armaf Club de Nuit Intense 2019 عطر ادکلن آرماف کلاب دی نایت اینتنس-Armaf Club de Nuit Intense عطری است ملایم و تلخ.این عطر در سال ۲۰۱۴ به بازار عطر و ادکلن عرضه شد.عطر ادکلن آرماف کلاب د نویت اینتنس-Armaf Club de Nuit Intense عطری است مردانه و جذاب. آرماف کلاب د نویت اینتنس شبیه کرید اونتوس آرماف کلاب د نویت اینتنس شبیه کرید اونتوس عطر ادکلن آرماف کلاب د نویت اینتنس_Armaf Club de Nuit Intense 2019; یک عطر چوبی و تند برای آقایان است. رایحه این عطر بسیار شبیه کرید اونتوس میباشد و به نظر کارشناسان شبیه ترین به کرید اونتوس است. از ماندگاری و پخش بوی خوبی برخورداره و میتواند جایگزین مناسبی برای کرید اونتوس باشد. این کار از موفق ترین کارهای آرماف است. عطر ادکلن آرماف کلاب د نویت اینتنس-Armaf Club de Nuit Intense با بوی لیمو و سیب آغاز میشود و در ادمه با یاس و رز امتداد پیدا میکند و در انتها مشک و عنبر و پچولی استشمام می شود. عطر ادکلن آرماف – armaf یک برند جدید در حوزه ی عطر و ادکلن است. این شرکت در ایالات متحده ی عربی واقع شده است و فعالیت اصلی آن تولید و طراحی عطر و ادکلن است. طراح آرماف 68 عطر در کارنامه ی عطرسازی خود به ثبت رسانیده که همه ی آن ها در سال 2014 طراحی و تولید شده اند. پیش رایحه: لیمو شیرین ، انگور سیاه ، سیب میان رایحه: گل سرخ ، یاسمن ، توس رایحه پایه: وانیل ، عنبر ، مشک ، نعناع هندی خرید عطر اصل از فروشگاه عطر لیلیوم لینکهای مرتبط: عطر آرماف کلاب د نویت اینتنس ادکلن آرماف کلاب د نویت اینتنس آرماف کلاب د نویت اینتنس Armaf Club de Nuit Intense
عطر ادکلن آرماف کلاب د نویت اینتنس فرانسوی | Armaf Club de Nuit Intense 2019

رابطه عطر و ادکلن با احساساتی نظیر شادابی و سرزندگی

بوی مرکبات-عطر ادکلن مرکباتی

فهرست مقاله

رابطه عطر و ادکلن با احساساتی نظیر شادابی و سرزندگی

بسیار اتفاق می افتد که به صورت ناخودآگاه یک سیب یا لیمو را در دست میگیریم و بو میکنیم علت چیست؟

زندگی در دنیای مدرن امروزی پر از استرس، عجله و شتاب، قرارهای ملاقات فوری و . . . است. در این نوع زندگی پرشتاب، حفظ روحیه در این وضعیت کار سختی است. این روش زندگی سریع موجب به خطر افتادن سلامت روح و روان شده و خستگی مزمن، افسردگی، اضطراب، بی‌خوابی و بی‌ثباتی عاطفی بوجود می‌آورد. بوی غذایی که میل می کنید، بر سلامت روان و جسم شما تأثیر می‌گذارد.

بوی سیب
بوی سیب

تقریبا پنج میلیون سلول گیرنده در بینی ما وجود دارند که به بخش لیمبیک مغز مرتبط هستند. این قسمت از مغز بر کنترل احساسات، رفتارها و حافظه بلند مدت تأثیر می‌گذارد. به همین علت است که بوی خوش پاپ‌کورن شما را یاد تماشای فیلم می‌اندازد. زمانی که شما بویی را شناسایی می‌کنید. این حس موجب تحریک شدن عمیق‌ترین بخش‌های مغز می‌شود و به دنبال آن یک واکنش احساسی رخ می‌دهد.

عطر و بوی گل
عطر و بوی گل

آخرین مطالعات نشان می‌دهند که ذاتاً میان خلق و خو و عطر غذاها، ارتباطی وجود دارد. تمامی پژوهش‌های قرن حاضر اثر بویایی را بر عواطف، حافظه، استرس، درد و عشق نشان می‌دهند. در این مقاله به تعداد محدودی از عطرها و بوها که با احساسات در ارتباط هستند، اشاره می‌‌کنیم:

مرکبات

تحقیقات اخیر نشان می‌دهند که عطر یا ادکلن مرکباتی مثل پرتقال، لیموشیرین و لیموترش می‌تواند اضطراب و افسردگی را کاهش دهد. آنها حس بهار را تداعی می‌کنند و احساس جوانی و انرژی را برمی‌انگیزند. لذت نوشیدن یک لیوان شربت آبلیمو بعد از یک روز سخت‌کاری را در ذهن خود تداعی کنید. اتاق و محیط کارخود را با یک شمع معطر از اسانس لیمو، پرنشاط کنید.

زنجفیل

بوی زنجفیل موجب افزایش انرژی شده و سیگنال‌‌هایی را که به مغز می‌رساند حالت تهوع را از بین می برد. مطالعات نشان می‌دهند که بوی زنجفیل تازه موجب آرامش افراد شده و افسردگی و اضطراب را درمان می‌کند.

اسانس رزماری

گفته می‌شود که اسانس رزماری انرژی زاست و هوشیاری انسان را افزایش می دهد، ذهن را فعال کرده و خستگی روانی و فراموشی را کاهش می‌دهد. بیشتر مواقع دانشجویان برای افزایش تمرکز خود قبل از شرکت در جلسات امتحان اسانس رزماری را می‌بویند. از این اسانس در تهیه شمع‌ها، لوازم آرایشی و عطرها استفاده می‌شود. بوییدن فقط دو قطره از این اسانس کافی است تا تمام خستگی روزانه شما از بین برود.

اسطوخودوس-lavender
اسطوخودوس-lavender

اسانس اسطوخودوس

هنگام بوییدن این اسانس، هورمون سروتونین در مغز ترشح می‌شود. این هورمون احساس خوبی را ایجاد کرده و تأثیر آرامبخشی دارد، به همین منظور برای رفع احساس‌ ترس، شک، نگرانی، خشم و عصبانیت بسیار مناسب است. آن را می‌توانید به آب وان حمام اضافه کنید و یا در دفتر کار و یا محل زندگی خود استفاده نمایید.

وانیل

وانیل نیز مانند اسانس اسطوخودوس با افسردگی و ناراحتی مبارزه می‌کند و به شما احساس شادی و آرامش می‌دهد. بوی وانیل اشتها را برای مصرف مواد غذایی شیرین به مقدار زیادی کاهش می‌دهد، پژوهشگران تصور می‌کنند که این امر ناشی از تأثیر بوی وانیل بر مغز است.

قهوه

عطر قهوه تازه‌دم ذهن را تحریک کرده و موجب هوشیاری و بیداری مغز می‌شود و تأثیر مثبتی بر مغز دارد. با توجه به مطالعات انجام شده عطر و بوی دانه‌های قهوه فعالیت آنتی‌اکسیدان‌ها را نیز بیشتر کرده و موجب کاهش استرس می‌شود.

اسانس نعناع

این اسانس تب و سرماخوردگی را درمان کرده و بوییدن آن قبل از ورزش، موجب تقویت روحیه و کاهش خستگی می‌شود. برای رفع گرفتگی بینی چند قطره از اسانس نعناع را با اسانس اوکالیپتوس درون یک کاسه آب گرم بریزید و آن را بو کنید. عطر اسانس نعناع استرس ناشی از سردرد و میگرن را کاهش می‌دهد و با درد مبارزه می‌کند، چند قطره از آن را روی یک دستمال بریزید و ببویید. این اسانس روحیه و گردش خون را تقویت و در بدن اندروفین تولید می‌‌کند.

حس بویایی و عطر و ادکلن
حس بویایی و عطر و ادکلن
مدیر لیلیوم

مدیر لیلیوم

دیدگاهتان را بنویسید

ابتدا باید وارد سایت شوید