عطر دیور ساواج الکسیر | Dior Sauvage Elixir
عطر دیور ساواج الکسیر | Dior Sauvage Elixir
عطر ادکلن پنهالیگونز آس ساویرا | Penhaligon's As Sawira
بهترین مقاله‌های معرفی عطر زنانه
عطر ادکلن پنهالیگونز آس ساویرا | Penhaligon's As Sawira
بهترین سایت‌های معرفی عطر و ادکلن
عطر زنانه
عطر زنانه | ادکلن زنانه
blue-de-chanel-1
عطر مردانه | ادکلن مردانه
liliome-shop
فروشگاه عطر و ادکلن لیلیوم
عطر ادکلن آرماف کلاب د نویت اینتنس فرانسوی | Armaf Club de Nuit Intense 2019 امتیازدهی 3.92 از 5 در 13امتیازدهی مشتری 3,650,000 تومان قیمت اصلی 3,650,000 تومان بود.2,825,000 تومانقیمت فعلی 2,825,000 تومان است. ARMAF عطر ادکلن آرماف کلاب دی نایت اینتنس-Armaf Club de Nuit Intense 2019 عطری است ملایم و تلخ.این عطر در سال ۲۰۱۴ به بازار عطر و ادکلن عرضه شد. عطر ادکلن آرماف کلاب د نویت اینتنس-Armaf Club de Nuit Intensee عطری است مردانه و جذاب. رایحه این عطر بسیار شبیه کرید اونتوس می باشد. توجه کنید که محصول ۲۰۱۷ با محصول ۲۰۱۶ کمی تفاوت رایحه دارد. مشابه این محصول به هیچ عنوان کیفیت فرانسوی آن را ندارد و از خرید آن اکیدا خودداری کنید. سایز ۱۰۵ میل طبع ملایم و تلخ گروه بویایی چوبی تند عطار جنسیت مردانه نوع عطر ادو تویلت فصل تمام فصول ماندگاری بسیار خوب پراکندگی خوب افزودن به سبد خرید توضیحات عطر ادکلن آرماف کلاب د نویت اینتنس-Armaf Club de Nuit Intense 2019 عطر ادکلن آرماف کلاب دی نایت اینتنس-Armaf Club de Nuit Intense عطری است ملایم و تلخ.این عطر در سال ۲۰۱۴ به بازار عطر و ادکلن عرضه شد.عطر ادکلن آرماف کلاب د نویت اینتنس-Armaf Club de Nuit Intense عطری است مردانه و جذاب. آرماف کلاب د نویت اینتنس شبیه کرید اونتوس آرماف کلاب د نویت اینتنس شبیه کرید اونتوس عطر ادکلن آرماف کلاب د نویت اینتنس_Armaf Club de Nuit Intense 2019; یک عطر چوبی و تند برای آقایان است. رایحه این عطر بسیار شبیه کرید اونتوس میباشد و به نظر کارشناسان شبیه ترین به کرید اونتوس است. از ماندگاری و پخش بوی خوبی برخورداره و میتواند جایگزین مناسبی برای کرید اونتوس باشد. این کار از موفق ترین کارهای آرماف است. عطر ادکلن آرماف کلاب د نویت اینتنس-Armaf Club de Nuit Intense با بوی لیمو و سیب آغاز میشود و در ادمه با یاس و رز امتداد پیدا میکند و در انتها مشک و عنبر و پچولی استشمام می شود. عطر ادکلن آرماف – armaf یک برند جدید در حوزه ی عطر و ادکلن است. این شرکت در ایالات متحده ی عربی واقع شده است و فعالیت اصلی آن تولید و طراحی عطر و ادکلن است. طراح آرماف 68 عطر در کارنامه ی عطرسازی خود به ثبت رسانیده که همه ی آن ها در سال 2014 طراحی و تولید شده اند. پیش رایحه: لیمو شیرین ، انگور سیاه ، سیب میان رایحه: گل سرخ ، یاسمن ، توس رایحه پایه: وانیل ، عنبر ، مشک ، نعناع هندی خرید عطر اصل از فروشگاه عطر لیلیوم لینکهای مرتبط: عطر آرماف کلاب د نویت اینتنس ادکلن آرماف کلاب د نویت اینتنس آرماف کلاب د نویت اینتنس Armaf Club de Nuit Intense
عطر ادکلن آرماف کلاب د نویت اینتنس فرانسوی | Armaf Club de Nuit Intense 2019

قدیمی‌ترین کارخانه عطر و ادکلن سازی کجاست؟

قدیمی‌ترین کارخانه عطر و ادکلن سازی

فهرست مقاله

قدیمی‌ترین کارخانه عطر و ادکلن سازی

قدیمی‌ترین کارخانه عطر و ادکلن سازی مدتی پیش ۳۰۰ ساله شد. خیلی از افراد ذهنشان به سمت پاریس یا میلان می‌رود که شاید این کارخانه در یکی از این دو شهر باشد. اما واقعیت این است که این کارخانه خانوادگی در شهر کلن آلمان افتتحاح شد. روز سیزدهم ژوئیه سال ۱۷۰۹ میلادی یعنی بیش از ۳۰۰ سال قبل، برادران فارینا تجارت کالاهای تجملی را آغاز کردند. اصلی‎ترین محصولی که آن‌ها به فروش می‌رساندند‌‌ همان عطری بود، که در کارخانه‌ی خودشان تولید می‌کردند.

در این سال عطار ایتالیایی جووانی ماریا فارینا به برادرش می‌نویسد: من عطری یافته‌ام که مرا یاد صبحی بهاری در ایتالیا می‌اندازد. عطری مانند عطر نرگس‌های کوهی پس از باران. این عطر روح مرا تازه و زنده می‌کند. فارینا مدت زمان زیادی در شهر کلن زندگی می‌کرد. به همین دلیل این عطر را به اسم وطن جدید خود می‌نامد: Eau de Cologne که به معنی آب شهر کلن است.

طی تاریخ ۳۰۰ ساله ادکلن، تنها ۳۰ نفر هستند که نسخه مخفی یا‌‌ همان نسخه اصلی این عطر را می‌شناسند. یکی از آن‌ها دنباله رو جووانی، یوهان ماریا فارینا بود. که مدیر عامل این کارخانه‌ی بزرگ است. او می‌گوید:
جالب است بدانیم که ادکلن اصل همواره یک بو داشته باشد.‌‌ همان طور که اینیشتین برای بدست آوردن معادلات عام وخاص چندین ثابت به آن اضافه کرد تا معادله با یافته‌های زمان خودش سازگار باشد، همین کار را هم ما با ادکلن انجام می‌دهیم. اگر محصولی از گیاهان ما بوی دیگری داشته باشد، ما با محصولات دیگری ترکیب می‌کنیم و آن بوی خاص را به دست می‌آوریم.

farina 1709 eau de cologne
farina 1709 eau de cologne

ادکلن فرینا پس از آن به دور دنیا سفر می‌کند. فقط اشخاص ثروتمند بودند که توانایی خرید این عطر را داشتند. درواقع یک استادکار با درآمد یک هفته خود می‌توانست فقط یکی از شیشه‌های باریک و سبز رنگ این عطر خریداری کند. به پول امروز قیمت آن بیش از هزار یورو است. البته هزینه‌ی خرید، برای مشتریان ادکلن (ادوکلن) اصلا سنگین نیست. کلمنس آوگوست سراسقف شهر کلن و صاحب کارخانه های زیادی در منطقه کلن و بن است، که هر ماه به خود ادوکلن می‌زد. نه تنها امیر‌ها و پرنس‌های اهل هنر از این عطر استفاده می‌کردند، بلکه ناپلئون نیز قدر «آب کلن» را می‌دانست و روزی یک شیشه از آن را مصرف می‌کرد.

عطر ادکلن ۴۷۱۱
عطر ادکلن ۴۷۱۱

موفقیت باعث تقلید می‌شود. ۱۰۰ سال بعد از کشف فارینا، تاجری از شهر کلن به نام ویلهلم مولنز نیز عطری از مرکبات تهیه کرد. او شماره پلاک در خانه خود، ۴۷۱۱، را به عنوان اسم روی این عطر گذاشت. محصولی مشهور در کل دنیا، ولی بدل، در شرکت فارینا که ۳۰۰ سا ل است در شهر کهن کلن وجود دارد، می‌توان ادوکلن اصل را خریداری کرد.

قدیمی‌ترین کارخانه عطر و ادکلن سازی
قدیمی‌ترین کارخانه عطر و ادکلن سازی

همچنین در موزه‌ای که در‌‌ همان ساختمان قرار دارد، میهمانان و بازدیدکنندگان می‌توانند مطالب زیادی در مورد ادکلن دریافت کنند. مثلاً اینکه خالق ادکلن، یعنی جووانی ماریا فارینا پدر تعمیدی ژان باپتیست گرنویی عطار نابغه در کتاب عطر پاتریک زوس کیند بوده است. زوس کیند جهت پژوهش‌های زیادی که در مورد ادکلن داشت، نزد فارینا می‌رفت.

مدیر لیلیوم

مدیر لیلیوم

دیدگاهتان را بنویسید

ابتدا باید وارد سایت شوید